Stulecie Winnych – sezon IV – opis promocyjny

Stulecie Winnych IV (Ci, którzy wierzyli) obrazuje dalsze losy bohaterów znanych z poprzednich sezonów.

Spotykamy się z nimi w szczególnie trudnym momencie, kiedy w Polsce nasilają się represje wobec robotników, pogłębia kryzys, rodzi się bunt. Ryszard zostaje aresztowany i oczekuje w celi na proces. W całej Polsce wybuchają strajki, tworzy się Komitet Obrony Robotników, partia staje się wrogiem narodu.

Wśród zbuntowanych jest Michelle, która swoją przyszłość wiąże z krajem swojego ojca oraz Michał Jr wraz z żoną Agnieszką, wierzący, że Polska może być krajem sprawiedliwości i demokracji. Kiedy wybucha stan wojenny, młode pokolenie Winnych nie ma wątpliwości po której stronie się opowiedzieć, często kładąc na szali osobiste szczęście. Noc, w której życie z rozkazu generała Jaruzelskiego zamiera, zbierze tragiczne żniwo wśród Winnych.

Jak w poprzednich sezonach nie zabraknie wzruszeń i codziennych kłopotów, których dostarczać będą głównie najmłodsi: Ula, Julia, Małgosia, Antek oraz Staś. Ale rodzina Winnych jednoczy się nie tylko w obliczu trudów. Łączą ich także wydarzenia radosne, śluby w rodzinie, narodziny dzieci, powroty bliskich, z wygnania albo więzienia, wybór Karola Wojtyły na papieża i pierwsza pielgrzymka do ojczyzny. Siła rodziny i łącząca ich więź pozwala im przetrwać i wyjść zwycięsko z wszelkich przeciwności losu.

Czwarty sezon obejmuje lata 1976-1989. Wystąpią znani z poprzednich sezonów Urszula Grabowska, Magdalena Walach, Stefan Pawłowski, Piotr Rogucki, Jan Wieczorkowski, Barbara Wypych, Arkadiusz Janiczek, Patryk Szwichtenberg, Weronika Humaj i Maria Pawłowska. Zobaczymy także nowych bohaterów: Pawła Małaszyńskiego, Andrzeja Andrzejewskiego, Jacka Knapa i Zofię Stafiej.

Tradycyjnie będzie można zobaczyć także i mnie, chociaż niekoniecznie będzie można mnie poznać od razu. Panie charakteryzatorki całkowicie mnie zmieniły.

Proszę mnie wypatrywać w 7. Odcinku w roli pani Marii, sekretarki w MSWiA.
Serdecznie zapraszam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *