Musical „Kopernik” podczas 8. Arena Festival film&music

Podczas piątkowego, pierwszego dnia festiwalu mogliśmy obejrzeć musical „Kopernik” w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii pod dyrekcją maestro Piotra Sułkowskiego.

W postać Mikołaja Kopernika wcielił się Marcin Jajkiewicz, a w rolę brata Andrzeja Kopernika Wojciech Daniel. Na scenie mogliśmy także zobaczyć Chór i Balet Opery Krakowskiej. Libretto do musicalu napisała Ałbena Grabowska, a muzykę Tomasz Szymuś, teksty piosenek Daniel Wyszogrodzki.

Kanwą musicalu jest życie i czasy Mikołaja Kopernika. Ciekawe są nawiązania do mniej znanych faktów z jego życia prywatnego. Jest to barwna i ciekawa opowieść o tym jak doszło do powstania dzieła Kopernika znanego pod tytułem „O obrotach sfer niebieskich”. Poza osobą samego uczonego możemy poznać wiele innych postaci historycznych jego czasów z historii Polski, a przede wszystkim ważnych dla regionu warmińsko-mazurskiego. Jednak szczegółów nie będziemy zdradzać.

Na pewno miłym zaskoczeniem dla mieszkańców Olsztynka, Miłomłyna i Morąga, no i oczywiście Olsztyna będą bezpośrednie nawiązania do historii ich miejscowości.

Całość jest przepięknie wykonana artystycznie i muzycznie. Możemy polecić musical „Kopernik” z czystym sumieniem. Dla miłośników historii naszego regionu powinna być to pozycja obowiązkowa.

Pierwszy dzień Festivalu zakończyły owacje publiczności na stojąco.

źródło: https://ostrodaflesz.pl/pl/14_kultura/91814_musical-kopernik-podczas-8-arena-festival-filmmusic-fotorelacja-.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *