Książka i płyta – Pora Jeziora

Pora jeziora to, cieszący się ogromnym powodzeniem, baśniowy musical wystawiony przez Filharmonię Warmińsko-Mazurską pod kierownictwem dyrektora Piotra Sułkowskiego, według libretta Ałbeny Grabowskiej, z muzyką Tomasza Szymusia i piosenkami Daniela Wyszogrodzkiego, w reżyserii Jerzego Połońskiego. Płyta, nagrana z udziałem oryginalnej obsady najlepszych polskich solistów musicalowych, zabiera słuchacza w krainę baśni, czarów, wielkiej przygody i… wielkiej miłości.

PŁYTĘ I KSIĄŻKĘ MOŻNA KUPIĆ ZA POŚREDNICTWEM – https://filharmonia.olsztyn.pl/plyta-i-ksiazka-pora-jeziora/

Ludzie są dziwni — uważają Morena, Królowa Rusałek, i jej przyjaciel, demon Kłobuk. I mają sporo racji. Warmia i Mazur mają dwie piękne córki, ale obie są nieszczęśliwie zakochane. Narzeczony Łyny zaginął w jeziorze, a jej młodsza siostra, Sajna, kocha się w Jaśku, który marzy tylko o pięknej Łynie.

Skomplikowane? To poczekajmy, aż zaczną się czary!

Rybak Jasiek pragnie się wzbogacić, żeby zdobyć serce Łyny. Prosi o pomoc Króla Sielaw. Sajna używa cudownego eliksiru, żeby rozkochać w sobie Jaśka. Lecz kto czarami wojuje, może od czarów zginąć. Czy wyprawa Łyny po magiczne ziele przyniesie ocalenie jej umierającej siostrze? Czy Jasiek zrozumie swoje winy, zanim zamieni się w kamień? Kim naprawdę był Utopiec, zanim pochłonęły go wody jeziora? Tylko Rusałki znają odpowiedzi na te pytania. Ale o wszystkim można się dowiedzieć z Pory jeziora — książki, spektaklu i płyty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *