13 października – premiera prequelu „Stulecia Winnych” pod tytułem „Początek”

Już 13 października premiera prequelu „Stulecia Winnych” zatytułowanego „Początek”, która ukaże się nakładem Wydawnictwa Zwierciadło.

To historia rodziny Winnych obejmująca czas od lat 70. XIX wieku do wydarzeń sprzed 1914 roku, opowiadająca między innymi o rodzicach Bronki, a także jej siostrach. ❤
Jeśli chcecie poznać historię miłości Bronki i Antoniego, dowiedzieć się jaką rolę odegrała w ich życiu Wiesia Batalka, usłyszeć echa powstania styczniowego w Brwinowie, poznać odpowiedź na pytanie czy Kasia była pierwszą miłością Stacha, czy Roman zawsze był zły i kto uczył Stacha ciesiołki – serdecznie zapraszam.

Książka „Stulecie Winnych – Początek” jest już dostępna w przedsprzedaży:

 

Opis wydawcy: W książce Stuleciu Winnych. Początek Ałbena Grabowska ukazuje pierwsze dekady historii rodu Winnych.

Zdun Antoni Winny osiedla się w Brwinowie i zakochuje w najmłodszej córce Jadwigi i Mariana Wielichnowskich – Bronisławie. Udaje mu się zdobyć względy Broni i w 1874 roku biorą ślub w brwinowskim kościele pod wezwaniem świętego Floriana.

Bronia – mądra, zaradna i życzliwa – cieszy się szacunkiem w całej okolicy. Antoni z kolei uznawany jest za dobrego rzemieślnika. Wydaje się, że czeka ich dostatnia i spokojna przyszłość.

Życie pod rosyjskim zaborem jest jednak pełne trosk, nie tylko tych związanych z represjami ze strony Rosjan. W tragicznych okolicznościach umiera najpierw jedna, potem druga siostra Bronisławy, odchodzą jej rodzice, a za ocean wyjeżdża z synami szwagier Tadeusz.

W rodzinnym gospodarstwie zostają Bronisława i Antoni. Na świat przychodzą ich kolejni synowie – Roman, Władysław, Kajetan, Stefan i Stanisław. Poznajemy ich dzieciństwo, młodość, pierwsze miłosne rozterki. Rodzą się wnuki Broni i Antoniego. Życie toczy się dzień po dniu, Winnych spotykają troski i radości, ale nikt nie spodziewa się, że niebawem spadną na nich nie tylko ogromne osobiste tragedie, ale i wojenna zawierucha.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *